Menu

Neredzamais cilvēks

Luīze Pastore, Elīna Brasliņa

Vai mākslas darbi var atdzīvoties? Kā būtu, ja varētu iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus? Kādus noslēpumus slēpj gleznas? Apgāds “Neputns” kopā ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori un mākslinieci Elīnu Brasliņu aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas “otrpus gleznām”.

Grāmatu sērijā „Mākslas detektīvi” mākslai pa pēdām dodas mazie detektīvi Teo un Poga, kas izmeklē ievērojamāko Latvijas mākslinieku mākslas darbu noslēpumus.

Neredzamais cilvēks

Šajā grāmatā Teo un Poga paslepus satiekas mākslas muzejā. Kad no detektīves Pogas rokām negaidīti izbēg un pazūd viņas suns – resnais takšelis Komats, sākas piedzīvojumi otrpus savdabīgā mākslinieka Kārļa Padega zīmējumam “Zābaki un suns”. Notiks lielākā pakaļdzīšanās mākslas pasaules vēsturē, lai atklātu, kur palicis Komats, kas ir zābakos iemitinājies Neredzamais cilvēks un kā Neredzamo cilvēku atkal padarīt redzamu. Fragmentu no “Neredzamā cilvēka” lasiet šeit.

Neredzamais cilvēks

 

Sērijā “Mākslas detektīvi” izdotas divas grāmatas: “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks”. Luīze Pastore par tām saņēma Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā.

Vairāk par:
Burtu Burvis. Pazudušais pērtiķis (LR1)
Kultūras Rondo. Ko meklē mākslas detektīvi TEO un Poga? (LR1)
Grāmatu stāsti. Uzvarētāja Luīze Pastore (LR1)
Rūta Briede. Mākslai pa pēdām (Satori.lv)
Palaidnības un skaistums. Luīze Pastore „Mākslas detektīvi” (Ubi Sunt)

Neredzamais cilvēks

2015
Māksliniece: Elīna Brasliņa
60 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-512-51-3
Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atbalstu

Pastāsti tālāk: