Menu

Pazudušais pērtiķis

Luīze Pastore, Elīna Brasliņa

Vai mākslas darbi var atdzīvoties? Kā būtu, ja varētu iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus? Kādus noslēpumus slēpj gleznas? Apgāds “Neputns” kopā ar bērnu grāmatu autori Luīzi Pastori un mākslinieci Elīnu Brasliņu aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas “otrpus gleznām”.

Grāmatu sērijā „Mākslas detektīvi” mākslai pa pēdām dodas mazie detektīvi Teo un Poga, kas izmeklē ievērojamāko Latvijas mākslinieku mākslas darbu noslēpumus.

Pazudušais pērtiķis

 

Šajā grāmatā detektīvi dzen pēdas pērtiķītim, kas piepeši pazudis no Jaņa Rozentāla 1913. gadā tapušās gleznas “Princese ar pērtiķi”! Brīnumainā kārtā Teo un Poga nonāk otrpus gleznai, mākslas pasaulē, kur dzen pēdas pazudušajam pērtiķītim. Aizraujošu notikumu virpulī mazie detektīvi atklāj, kas patiesībā ir gleznā attēlotā princese un viņas mazais rotaļu biedrs. Fragmentu no grāmatas lasiet šeit.

Sērijā “Mākslas detektīvi” izdotas divas grāmatas: “Pazudušais pērtiķis” un “Neredzamais cilvēks”. Luīze Pastore par tām saņēma Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā.

Vairāk par:
Burtu Burvis. Pazudušais pērtiķis (LR1)
Kultūras Rondo. Ko meklē mākslas detektīvi TEO un Poga? (LR1)
Grāmatu stāsti. Uzvarētāja Luīze Pastore (LR1)
Rūta Briede. Mākslai pa pēdām (Satori.lv)
Palaidnības un skaistums. Luīze Pastore „Mākslas detektīvi” (Ubi Sunt)

360 grādu fotogrāfija sadarbībā ar Jelgavas tipogrāfiju.

Pazudušais pērtiķis

2015
Māksliniece: Elīna Brasliņa
60 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-512-50-6
Grāmata izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atbalstu

Pastāsti tālāk: