Menu
Svešinieka atnākšana

Svešinieka atnākšana

Sērijas “Mākslas detektīvi” III grāmata.

Avīzes un laikraksti jau vairākas nedēļas ziņo, ka Rīgas iedzīvotājus biedējot kāds svešinieks pelēkā mētelī, kurš staigājot cauri māju sienām kā spoks. Detektīvs Teo ķeras pie lietas izmeklēšanas un aci pret aci sastopas ar Pelēko Vīru..
Sekojot putekļu smaržai un Pelēkā Vīra saucienam “Čau!”, Teo kopā ar savu pārinieci Pogu un viņas resno takšeli Komatu dodas Rīgas ielās, lai noskaidrotu, vai māksla tiešām spēj izkāpt no apputējušu gleznu rāmjiem un pastaigāties mūsdienu Rīgas ielās. Mākslas detektīvi atklās Pelēkā Vīra noslēpumu un izdibinās, kurš tad īsti Rīgā ieviesis itālisko sveicienu “Čau!”.

Autore: Luīze Pastore. Ilsutrācijas: Elīna Brasliņa

Atbalsta: Atbalsta teksts

Atbalsta:
Jānis Krēsliņš

Malēnietis Jānis Krēsliņš – latviešu tradicionālo kultūras vērtību izzinātājs

2015. gada 20. oktobrī aprit 150 gadi kopš dzimis izcilais latviešu mākslinieks, fotogrāfs, literāts, aktīvs sabiedriskais darbinieks, aizrautīgs folkloras un tautas tradīciju vācējs Jānis Krēsliņš (1865.–?). Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo vēstures muzeju novembrī klajā nāks grāmata, kurā apkopots Jāņa Krēsliņa atstātais mantojums, kas glabājas muzeja krājumā. Tie ir 76 Krēsliņa akvareļi un eļļas gleznojumi, kā arī 278 viņa uzņemtas fotogrāfijas, kurās redzami Latvijas lauku iedzīvotāji ikdienas un svētku apģērbā.

 

Atbalsta: Sample text as long as this might be, but sample texts are sometimes shorts this is the example of supper long. but sample texts are sometimes shorts this is the example of supper long

Atbalsta: